Jak poprawnie wybrać pomiędzy MIEĆ a BYĆ ?

Tu nie ma wyboru. Tu jest jedna właściwa opcja. Najpierw TY potem cały świat. Najpierw musisz zadbać o siebie potem o innych. Zawsze Ty musisz być na 1 miejscu. Nie jesteś w stanie nikomu pomóc ani nic dać jeśli sama w sobie nie jesteś silna zdrowa, pełna szczęścia i radości. Prowadzę gabinet już 12 lat i bardziej się przyglądam z meta perspektywy tym więcej widzę. Widzę ogromny związek pomiędzy zdrowiem a dobrym samopoczuciem, radością z życia, spełnieniem i wielka energią do życia. Rocznie mam kontakt z około 6.000 pacjentami. W ciągu 12 lat to ponad 72.000 historii różnych osób. Pełny przekrój od dramatycznych do szczęśliwych. Jednak wspólny mianownik jest jeden.

Kilka razy pisałam już o tym i jeszcze raz napiszę. Zawsze staram się dość do sedna a uważam, że to właśnie jest sedno. Bo od tego wszystko się zaczyna. Nawyki żywieniowe. Tu nie chodzi o czary mary, tu nie chodzi o cudowny sposób na… Tu chodzi o fundamenty naszego sposobu odżywiania.

Tak wiem, brzmi banalnie. Tak wiem, każdy je zna. Tak wiem, każdy jest ekspertem. Tak wiem, nikt nie stosuje. Bo nie ma czasu, bo mi się nie chce, bo jest łatwiejsza droga, bo nie mam nastroju, nie mam kiedy, nie mam gdzie, nie mam jak, bo dzieci, bo rodzice, bo praca, bo czas, bo.. bo… bo… po
72.000 osób w moim gabinecie naprawdę wiem ile macie wymówek. A może argumentów potwierdzających Wasz wybór „TU i TERAZ” ?

Niewłaściwe nawyki żywieniowe to efekt Waszego wyboru: „TU I TERAZ” ale zapominacie, że to jeden koniec kija. Drugi to BYĆ w przyszłości, cieszyć się życiem, zdrowiem, szczęściem. Dziećmi, wnukami, prawnukami. Ale też moc do tego aby DAWAĆ, POMAGAĆ i WSPIERAĆ. To moc do SAMOREALIZACJI i SPEŁNIENIA.

Podsumowując każdy rok mojej pracy wraz z moim zespołem między innymi staramy się zawsze zastanowić nad tym jak możemy uprościć naszą pracę, jak szybciej pomóc naszym pacjentom i co jest prawdziwą przyczyną problemów ze zdrowiem naszych pacjentów. I wiecie co jest na pierwszym miejscu podsumowania corocznej listy przyczyn? NIEWŁAŚCIWE NAWYKI ŻYWIENIOWE jako GŁÓWNA przyczyna problemów ze zdrowiem.