Dietoterapia w chorobie Hashimoto

Otoczę Cię moją opieką

To moja ulubiona dietoterapia. Sama od 6 lat choruję na tą chorobę. 

Uciążliwe objawy

Wiem jak uciążliwe objawy mogą Ci doskwierać pomimo leczenia farmakologicznego. Ja w przebiegu swojej choroby długo zmagałam się z:

$

Nadwagą,

$

Problemami jelitowymi,

$

Kołataniem serca,

$

Suchą skórą,

$

Wypadaniem włosów,

$

Brakiem koncentracji,

$

Stanami depresyjnymi i lękowymi,

$

Wahaniami nastroju,

$

Rozdrażnieniem i nadpobudliwością,

$

Przewlekłym zmęczeniem i sennością.

Dieta, aktywność fizyczna, suplementacja i stres

Przyczyny tej choroby nie są znane…

Do dziś nauka nie doszukała się przyczyn choroby. Farmakologiczne leczenie objawów choroby nie zawsze jest zadowalające. Bardzo często zdarza się tak, że wyniki badań krwi się poprawiają jednak pacjent nadal odczuwa bardzo uciążliwe objawy. Dlatego w przypadku choroby Hashimoto tak ważne jest podjęcie następujących kroków:

Wykluczenie produktów alergizujących.

Choroba Hashimoto to autoagresja Twojego organizmu. Organizm rozpoznaje stan zapalny tarczycy i próbuje go zwalczyć. Wszelkie produkty, na które jesteś uczulona lub ich nie tolerujesz zaostrzają dodatkowo ten stan zapalny. Wykluczenie z diety produktów powodujących dodatkowy stan zapalny jest podstawą w łagodzeniu objawów.   

Uzupełnienie niedoborów.

W chorobie Hashimoto niedobory substancji odżywczych i cennych pierwiastków spowodowane są obniżoną wchłanialnością wynikającą z przewlekłego stanu zapalnego. Niedobory dodatkowo potęgują i zaostrzają objawy.  Bardzo istotnym elementem łagodzenia objawów jest uzupełnianie niedoborów poprzez właściwą suplementację.

Redukcja czynników stresogennych.

Przewlekły stres potęguje zaburzenia hormonalne i metaboliczne. Połączony ze stanami zapalnymi, niewłaściwą dietą, stylem życia jest czynnikiem rujnującym i tak wymęczony organizm chorobą Hashimoto. Bardzo ważne jest obniżenie jego poziomu poprzez relaks, lekką aktywność fizyczną i dobry sen.

Aktywność fizyczna.

Aktywność fizyczna jest zbawieniem dla naszego organizmu. Poprzez aktywność fizyczną przyśpieszamy procesy zachodzące w naszym organizmie. Zwiększamy odporność i redukujemy napięcie. Jednak aktywność fizyczna należy do czynników stresogennych. W chorobie Hashimoto aktywność fizyczna obarczona jest pewnymi warunkami, aby była dla nas korzystna.

Dietoterapia w chorobie Hashimoto

ŁĄCZY W SOBIE:

$

"Analizę problemów"

Przeprowadzę wywiad medyczny, zdrowotny oraz przeanalizujemy Twój styl życia, abym mogła wykryć wszelkie przyczyny dodatkowych nieprawidłowości zachodzących w Twoim organizmie. Niezbędne będą również badania Twojej krwi.

$

Indywidualną dietę

Na podstawie „Analizy przyczyn” opracuję dla Ciebie nowy sposób odżywiania, który będzie miał na celu zminimalizowanie stanu zapalnego w Twoim organizmie. 

$

Indywidualnie dobraną suplementację

Na podstawie „Analizy przyczyn” dobiorę naturalną suplementację, która szybko uzupełni niedobory Twojego organizmu oraz znacznie skróci czas powrotu do zdrowia.

$

Prowadzenie "Krok po kroku"

Konsultujemy się co 14 dni. Co dwa tygodnie zmieniam Ci dietę dopasowując następną do Twoich postępów. I tak przez cały okres współpracy. 

Dodatkowo otrzymasz:

$

Instrukcję jak wprowadzić aktywność fizyczną w życie,

$

Porady jak prosto się relaksować.

W trakcie naszej współpracy

otrzymasz:

[

Sprawdzoną i bardzo skuteczną dietoterapię,

[

Indywidualnie dobraną suplementację,

[

Ponad 130 pełnowartościowych i wysokoodżywiających przepisów,

[

Merytoryczne wsparcie,

[

Sprawdzone sposoby i praktyczne porady,

nauczysz się:

[

Właściwie się odżywiać,

[

Komponować wyskoodżywcze posiłki,

[

Wybierać właściwe produkty,

[

Poznasz właściwe proporcje i skład posiłków,

wprowadzisz:

[

Sprawdzone sposoby relaksu w harmonogram tygodnia,

[

Przyjemne sposoby aktywności fizycznej.

Jak wygląda współpraca

ze mną ?

Współpracę rozpoczynamy od konsultacji wstępnej w formie Video/E-Mail w zależności od wybranego przez Ciebie pakietu. Przeprowadzam na niej wywiad żywieniowy, dzięki któremu dowiaduję się wszystkich najpotrzebniejszych informacji o tym jak wygląda Twój dzień, jakie są Twoje preferencje żywieniowe co lubisz czego nie lubisz jeść, jaki styl życia prowadzisz, jaki jest Twój cel, oraz czy zmagasz się z konkretnymi dolegliwościami, nietolerancjami czy innymi chorobami. Analizujemy aktualne badania lekarskie (nie starsze niż 3 miesiące). TO BARDZO WAŻNY ETAP.

Na podstawie całości informacji, które zbiorę ustalam kaloryczność diety, dobieram właściwą suplementację i ustalam plan i kolejność naszych działań. Sugeruję Ci również jakie zmiany w stylu życia wprowadzić abyś osiągnęła najszybciej swoje cele.

Oprócz indywidualnie rozpisanych diet, uczę Cię nowych zdrowych nawyków, aby zostały już z Tobą na zawsze.

Otrzymujesz moje wsparcie w tej drodze poprzez cykliczne konsultacje VIDEO/E-MAIL co 2 tygodnie, na których odpowiadam na wszelkie pytania, oraz zmieniam Twoją dietę i aktualizuje zalecaną suplementację.

Korzyści jakie przyniesie zmiana Twojego Stylu Życia:

zdrowotne:

N

Zmniejszenie objawów przewlekłego stanu zapalnego,

N

Równowaga hormonalna i ustabilizowanie nastroju,

N

Wzmocnienie skóry, włosów i paznokci,

mentalne:

N

Zwiększenie energii do życia,

N

Dobre samopoczucie,

N

Pewność i wiarę w siebie,

wizualne:

N

Smuklejszą sylwetkę,

N

Mocne włosy i piękną skórę,

N

Więcej uśmiechu i radości z życia,

Poznaj opinie innych kobiet:

„4 lata walki o siebie. Szkoda, że tak późno trafiłam do Ciebie. Dziękuję Ci za poświęcony czas, cierpliwość i pomoc. Będziemy w kontakcie. Pozdrawiam serdecznie.”

Dorota, Kielce, POLSKA

Pacjentka

„Bardzo długo męczyłam się ze strasznymi objawami choroby. Teraz czuję, że żyję. Bardzo dziękuje Ci Olga. Warto było Ci zaufać. „

Ania, Warszawa, Polska

Pacjentka

„Pamiętam naszą pierwszą konsultację. Nie mogłam uwierzyć w to mówisz. Dobrze, że mnie przekonałaś. Dziś już wiem, że parę zmian w życiu może je całkowicie odmienić. Dziękuje Ci za ciepło, zrozumienie i motywacje. Gdybyś czegoś potrzebowała jestem. Buziaki. „

Marta, 36 lat, Polska

Pacjentka

Wybierz pakiet dla siebie: