O mnie

Każdego dnia moją pasję do dietetyki i zdrowia przelewam w najzdrowsze posiłki.

SUKCES jest sumą drobnych WYSIŁKÓW,

powtarzanych DZIEŃ PO DNIU.

Since 1995

Nazywam się Olga Chaińska i jestem absolwentką Gdańskiej AWF gdzie uzyskałam tytuł magistra wychowania fizycznego oraz absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, na którym ukończyłam dietetykę w chorobach wewnętrznych i metabolicznych. Na co dzień prowadzę Profesjonalne Centrum Odchudzania w Kielcach. Centrum jest połączeniem Klubu Fitness i Studia Treningów Personalnych z Gabinetem Dietetyka gdzie pomagam nauczyć swoich klientów i pacjentów prawidłowych nawyków żywieniowych i zmiany stylu życia.

Specjalizuję się w chorobach metabolicznych, autoimmunologicznych, insulinooporności, problemach jelitowych, nietolerancjach pokarmowych i płodności.

W ciągu ostatnich 10 latach pomogłam ponad 10.000 osób zmagających się z problemami wynikającymi z niewłaściwych nawyków żywieniowych. Wraz z moim zespołem opracowaliśmy ponad 10 autorskich programów odchudzających i żywieniowych. Programy te są idealnym połączeniem wiedzy teoretycznej z ogromnym doświadczeniem jakie zdobyłam podczas pracy. Wyniki mojej pracy są spektakularne, ponieważ największą wagę przywiązuję do wyeliminowania przyczyn problemów, a nie tylko do łagodzenia objawów.

 

Dla mnie to nie tylko praca, ale to moja pasja, dzięki której jestem szczęśliwa, spełniona i pragnę rozwijać się dalej zarażając ją moich pacjentów i klientów. Ich sukcesy są moimi sukcesami i jestem z nich bardzo dumna.
Jeżeli jeszcze nie jesteś pewna czy powinnaś zacząć teraz, nie wahaj się, ZRÓB TO TU I TERAZ! Lepszej okazji nie będzie.
W Twoim życiu wszystko zależy od Ciebie. Zrób pierwszy krok, a resztę drogi do Zdrowia i Wymarzonej Sylwetki przejdziemy krok po kroku razem.

 

Współpraca ze mną

Współpracę rozpoczynamy od konsultacji wstępnej w formie Video/E-Mail w zależności od pakietu. Przeprowadzam na niej wywiad żywieniowy, dzięki któremu dowiaduję się wszystkich najpotrzebniejszych informacji o tym jak wygląda Twój dzień, jakie są Twoje preferencje żywieniowe co lubisz czego nie lubisz jeść, jaki styl życia prowadzisz, jaki jest Twój cel, oraz czy zmagasz się z konkretnymi dolegliwościami, nietolerancjami czy innymi chorobami. Analizujemy aktualne badania lekarskie (nie starsze niż 3 miesiące). Na podstawie całości informacji, które zbiorę ustalam kaloryczność diety, plan działania oraz jakie zmiany w stylu życia (aktywność fizyczna, relaks) oraz odżywianiu, zalecić lub na jakie zwrócić większą uwagę. Oprócz indywidualnie rozpisanych diet, uczę Cię nowych zdrowych nawyków, aby zostały już z Tobą na zawsze. Otrzymujesz moje wsparcie w tej drodze poprzez cykliczne konsultacje VIDEO/E-MAIL co 2 tygodnie, na których odpowiadam na wszelkie pytania, oraz zmieniam dietę.

Co zyskasz  

  • Świadomość tego, że dieta nie musi jest karą, a może być czymś przyjemnym,
  • Zmianę nawyków żywieniowych na lata, które są fundamentalne do tego, aby osiągnąć oraz utrzymać swoje założone cele,
  • Nauczysz się jak samodzielnie komponować posiłki po skończeniu programu,
  • Stały kontakt ze mną. Razem będziemy mogli kontrolować postępy,
  • Wprowadzisz dostosowaną oraz prostą aktywność fizyczną,
  • Dowiesz się jak ważny jest relaks, oraz poznasz moje sprawdzone sposoby na niego,
  • Zrobisz krok w stronę poprawy swojego zdrowia, samopoczucia oraz akceptacji.

Pamiętaj

Pamiętaj oprócz pomocy w osiągnięciu Twoich celów,

przeprowadzę Cię przez drogę ZMIANY nawyków na lata.

Dobrze pracujący organizm odwdzięczy się:

ZDROWIEM, DOBRYM SAMOPOCZUCIEM, SMUKŁĄ SYLWETKĄ.

 

“ŚWIADOMIE TWÓRZ NAWYKI,

BO TO ONE NIEŚWIADOMIE

KIERUJĄ TWOIM ŻYCIEM”

 

Jeśli czujesz, że mogę pomóc Tobie, albo komuś z Twoich najbliższych napisz wspólnie przejdziemy przez tą drogę.

Jeśli naprawdę chcesz coś zrobić ZROBISZ TO, jeśli nie chcesz ZNAJDZIESZ WYMÓWKĘ.

Współpraca z mediami

Dlaczego powinnaś wybrać mnie?

W ciągu 10 lat pracy zawodowej jako dietetyk kliniczny spotkałam się z ponad 10.ooo przypadków chorób dietozależnych. Moja wiedza teoretyczna i praktyczna jest GWARANTEM tego, że:

N

Pomogę Ci szybko i skutecznie,

N

Znajdę przyczynę Twoich problemów ze zdrowiem,

N

A ich rozwiązanie podam Ci na Twoim talerzu.

F.A.Q.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaka to Dieta?

Moim celem jest, aby dieta dla Ciebie była najbardziej praktyczna i bardzo łatwa do zastosowania w Twoim codziennym życiu. Każdy opracowany przeze mnie jadłospis jest dostosowany do Ciebie indywidualnie. Z diety wykluczam produkty, które są dla Ciebie niewskazane ze względów zdrowotnych. W zależności od wybranego przez Ciebie pakietu, po naszej konsultacji on line lub wypełnieniu szczegółowej ankiety dotyczącej Twojego żywienia, stanu zdrowia i stylu życia rozpiszę dla Ciebie jadłospis na dwa tygodnie dopasowany pod kątem kaloryczności i sezonowości produktów, a także Twojej jednostki chorobowej, w miarę możliwości do Twoich preferencji smakowych. Po dwóch tygodniach przeprowadzę z Tobą kolejną konsultację video lub email, na której porozmawiamy o tym jak się czujesz, jak radzisz sobie ze zmianą nawyków żywieniowych oraz otrzymasz ode mnie dietę na kolejne dwa tygodnie. W takim systemie będziemy współpracowały przez cały okres trwania kuracji. Produkty podam Ci w miarach domowych tj. łyżka, szklanka, kubek, w przypadku ryb, mięsa w gramach, owoce w sztukach. Przy posiłkach dołączę Ci przepis na wykonanie dania z podaniem kaloryczności i ilością makroskładników. Otrzymasz ode mnie listę zakupów na cały tydzień abyś nie miała problemu z codziennymi zakupami. Niektóre posiłki możesz przygotować na dwa najbliżej dni.

O czym będziemy rozmawiać podczas konsultacji ?

Ustalimy Twój cel. Przeprowadzę z Toba szczegółowy wywiad żywieniowy, wywiad zdrowotny oraz opiszesz mi swój styl życia. Dokładnie przeanalizujemy Twoje dotychczasowe odżywianie oraz aktywność fizyczną. Zapytam Cię o Twoje preferencje smakowe tak abym mogła stworzyć dla Ciebie smaczną dietę, z produktów, które lubisz. Czas konsultacji to czas dla Ciebie. Wykorzystaj go w 100 % zadając mi pytania.

Jak szybko zadziała kuracja?

Wszystko zależy od Ciebie. Przy Twoim stu procentowym zaangażowaniu, stosowaniu się do diety ,aktywności fizycznej i form relaksu pierwsze efekty zauważysz już po dwóch tygodniach. Większość moich podopiecznych na przełomie drugiego i trzeciego miesiąca zachodzi w ciąże.

Co jeśli dieta nie będzie mi pasowała, smakowała ?

Podczas konsultacji powiedz mi o tym. Wprowadzimy zmiany. Jeśli ma być to zmiana na całe życie nie możesz jeść czegoś na siłę, nie może Ci coś nie smakować. Daj sobie jednak trochę czasu, są to nowe dania, nowe produkty, być może będziesz je jadła pierwszy raz w życiu. Może za drugim, trzecim razem dany produkt Ci posmakuje. Daj sobie czas.

Co jeśli wyjadę na wakacje ?

Uprzedź mnie o tym minimum na dwa tygodnie przed wyjazdem podczas konsultacji. Dam Ci konkretne wskazówki, nauczę Cię  jakie produkty z czym możesz zamienić oraz które, czym możesz zastąpić. Najważniejsze podczas wyjazdu jest abyś podjęła „ lepszy wybór” . Mój trener personalny dopasuję Ci formę aktywności fizycznej możliwą do warunków w jakich będziesz przebywała.

Czy dieta jest czasochłonna ? Ile czasu będę musiała poświecić na przygotowanie posiłków?

Na początku, przez pierwsze dwa tygodnie na pewno będziesz poświęcała na przygotowanie posiłków więcej czasu. Jest to normalnie podczas zmiany sposobu odżywiania na zdrowy. Podczas konsultacji podam Ci kilka sposobów na to jak do minimum ograniczyć czas przygotowania ich. Z tygodnia na tydzień będzie Ci coraz łatwiej i ten czas będzie o wiele krótszy niż na początku.

Co w momencie, kiedy braknie mi motywacji ?

Właśnie po to masz mnie i nasze konsultacje. Będziesz miała wsparcie i pomoc. Bardzo ważne jest abyś była ze nną w 100 % szczera. Na pewno wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

Czy moje badania są aktualne?

W przypadku badań lekarskich oraz badań krwi, moczu i kału okres ich ważności to 3 miesiące. Im świeższe tym lepsze.

Co jeśli godziny posiłków ustalone przy rozpisaniu diety się zmieniły?

W takim przypadku należy pamiętać o zasadzie śniadanie najpóźniej do godziny po wstaniu, kolejne posiłki co 3-4 godziny więc jeśli na konsultacji wstępnej ustalaliśmy pierwszy posiłek na 6:00 potem 10:00, 14:00, 18:00 a wstajemy później przesuwamy wszystkie posiłki zgodnie z wyżej wymienioną zasadą.

Co jeśli nie dojadam/ nie jestem w stanie zjeść posiłku objętościowo?

W takim przypadku przy założeniu, że ustalaliśmy 4 posiłki warto rozważyć zamianę na dietę z 5 posiłkami.

Czy mogę zjeść coś „zdrowego” między posiłkami?

Należy pamiętać, że zjedzenie między posiłkami nawet czegoś zdrowego będzie podjadaniem. Unikamy wszelkich odstępstw od tego co mamy rozpisane.

Jak zważyć/zmierzyć posiłek?

W diecie oprócz gramatury w nawiasach jest objętość przeliczona tak, aby za pomocą miar kuchennych poradzić sobie ze zważeniem posiłku np. Szklanka, łyżka, itp.

Czy mogę używać mleka bez laktozy?

Jeśli już musimy mleko zastępujemy mlekiem roślinnym. Wszelkiego rodzaju mleka roślinne należy wybrać bez dodatku cukru, w postaci mleka nie napoju.

Ile mam zjeść, jednego dnia jest gramatura np 250g, drugiego również 250g, ale składników nie ma w liście zakupów co wtedy?

Należy zwrócić uwagę czy dany posiłek nie jest rozpisany jako 2 porcję, w takim przypadku jednego dnia zjadamy jedną, drugie drugą („zjedz jedna z dwóch porcji”,potrawa powinna być już gotowa”), na liście zakupów kolejnego dnia nie pojawią się te składniki ponieważ posiłek został przygotowany dnia poprzedniego .