Jak szybko schudnąć ? Jak mądrze schudnąć ?

Bardzo często piszecie do mnie wiadomości z prośbą o pomoc zadając mi pytania w stylu:

Jak Skutecznie schudnąć ? Jakie są najlepsze diety odchudzające? Co jeść aby schudnąć ?Jak szybko schudnąć ?Co jeść na śniadanie aby schudnąć ?Jak schudnąć z brzucha ?Jak schudnąć z ud? Jak schudnąć 5kg, 10 kg, 15 kg

No to zaczynamy. Pierwsze pytanie, które pojawia się dość często:

Jakie są najlepsze diety odchudzające?

Bardzo często dopytuje Was co macie na myśli pisząc najlepsze? I w odpowiedzi najczęściej pada stwierdzenie „najszybciej działające, najszybciej odchudzające, przynoszące najlepsze i najszybsze efekty” więc dołącze kolejne pytanie do tej grupy: 

Jak szybko schudnąć?

Szybkość działania diety jest silnie skorelowana z negatywnym wpływem na zdrowie. Tzn im szybciej kilogramy lecą w dół tym mniej bezpiecznie dla nas i gorzej dla naszego układu hormonalnego. 

Sposób 1

Są diety i sposoby aby schudnąć w pierwszym miesiącu 10 – 12 kg przy 20 kg nadwadze. I 10 lat temu były bardzo popularne. Jednak po tych 10 latach wiemy, że często doprowadzały do załamań metabolicznych, uszkadzały tarczycę i robiły więcej spustoszenia w organizmie niż przynosiły pożytku. 5 lat temu pacjentów po takich przejściach miałam w gabinecie 50%. A dietoterapia w przypadku załamania metabolicznego lub uszkodzenia tarczycy, wątroby i nerek to minimum 1 rok.   

Czy ma to sens ?

Sposób 2 

Bardzo popularny w internecie. Dieta 1300, 1200, 1100 kcal. Nawet spotkałam się z dietami po 800 kcal/dzień.

Stosujemy taka dietę przez trzy miesiące bo najczęściej po 3 miesiącu waga już nie spada. Chudniemy w pierwszym miesiącu 3-5 kg w drugim 2-3 kg w trzecim albo nic albo 1 kg. Stosujemy częściowo ją jeszcze przez miesiąc i wracamy do starych nawyków i sposobów odżywiania. Waga zaczyna wzrastać i zazwyczaj wzrasta + 3-4 kg do początkowej – to tak zwany efekt jo-jo. 

Czy to dobry sposób ?

Dla porównania ułożone przez ze mnie diety nie schodzą poniżej 1800 kcal oczywiście są precyzyjnie obliczone do wieku, wagi, aktywności i jeszcze kilku ważnych parametrów. Pacjentki nie są w stanie przejeść wszystkiego co mają w diecie. Nie zdarza się aby któraś z nich powiedziała, że jest głodna. Średnio chudną 2-3 kg miesięcznie, Energia + 300%, Dobre Samopoczucie + 200% a Chęć Do Życia + 100%. 

Sposób 3 

Nie jemy. Sposób bardzo popularny. U kobiet działa inaczej a u mężczyzn inaczej. 

Mężczyzna zazwyczaj jak przestaje jeść to chudnie w oczach. Rekordzista jaki do mnie trafił schudł 15 kg w ciągu miesiąca. PIŁ WODĘ Z MIODEM i NIE JADŁ. Schudł 15 kg ale nie miał siły wstać z łóżka.  

U kobiet zazwyczaj działa inaczej. Kobiety raczej stopniowo obcinają sobie kaloryczność diety. Są dobrze wyedukowane i wiedzą, że jak obetną węglowodany, zastąpią je zdrowym tłuszczem to „będzie dobrze”. Dochodzą do poziomu około 800 kcal, włosy wypadają, cera zrobiła się ziemista, wysuszona, okres zanika no i waga zaczyna rosnąć. Efekt raczej słaby bo długo tak się nie da.    

Z mojego punku wiedzenia ten sposób jest najgorszy. 

Sposób 4

Lekarstwa. To nie moja działka jednak tabletki, po której chudniemy tam gdzie chcemy bez skutków ubocznych nikt nie wymyślił.

Suplementy na odchudzanie. Podobnie jak lekarstwa jeszcze nikt nie wymyślił takich. 

Ja suplementację osobiście stosuję tylko po to aby skrócić czas potrzebny pacjentowi na powrót do zdrowia. W pierwszych dwóch miesiącach suplementów jest naprawdę dużo ale robię to celowo aby organizm jak najszybciej zaczął prawidłowo pracować. Wspólpracuje również z lekarzami: diabetologami i endokrynologami. Moi pacjenci oczywiście dostają leki na choroby przewlekłe jak cukrzyca, choroby tarczycy ale nie są to leki na odchudzanie. Wszelkie lekarstwa odchudzające zostały wycofane z obrotu.   

Pamiętaj ! #wybór należy do Ciebie

Jak schudnąć z ud? Jak schudnąć z brzucha? Jak schudnąć z pośladków?

I ostatnie coraz częściej się powtarzające:

Jak schudnąć z twarzy?

to kolejna grupa pytań jaką od Was dostaję.

Chudnie się w odwrotnej kolejności do tycia. Czyli jeśli tyjąc najpierw urósł Ci brzuch, potem pupa a potem ramiona to przy odchudzaniu będzie odwrotnie. Najpierw schudną ramiona, potem pupa potem brzuch. Można oczywiście ćwiczeniami i masażami ujędrnić określone miejsca, zredukować cellulitis i budować tkankę mięśniową w określonych partiach ale to nie znaczy, że tam schudniemy szybciej. Mięśnie będzie dopiero widać jeśli obniżymy ilośc tkanki tłuszczowej poniżej 18-20%. Odpowiadając na pytanie czy da się schudnąć tylko z brzucha? Odpowiedź brzmi nie. 

Kolejne pytania:

Jak schudnąć 5 kg, Jak schudnąć 10 kg, Jak schudnąć 15 kg

i połączę je z pytaniem:

Jak mądrze schudnąć ? 

Rozpatrzmy najczęściej pojawiający się przypadek.

Masz 10 kilo nadwagi, Trafiasz do dietetyka lub kupujesz dietę.

Stosujesz ją przez miesiąc chudniesz załóżmy 5 kg. W kolejnym miesiącu między 2 a 3 kilogramy. W kolejnym jeszcze kilogram. Czyli w sumie 9 kg. SUPER! 

No i teraz co dalej ? Jeśli stosowałaś dietę na przykład 1200 kcal po 3 miesiącach masz tak wyjałowiony i wygłodzony organizm, że jesteś w stanie zjeść „konia z kopytami”. Kolejny miesiąc na takiej diecie nie przejdzie. Więc powrót do starych przyzwyczajeń i nawyków. Oglądam ten scenariusz od lat. 

Czy zatem to mądry sposób: Jak schudnąć ?  

Co jeść na śniadania aby schudnąć? to kolejne często pojawiające się pytanie.

Przygotowałam specjalnie dla was poradnik do pobrania pod artykułem. Proszę i życzę smacznego. Jednak pamiętaj, że  zdrowe śniadania nie pomogą Ci, jeśli na kolację zjadasz 2 tabliczki czekolady.  

#postępuj rozsądnie

Więc co robić aby schudnąć ? 

Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem wydaję się usunąć przyczynę, która powoduje nadwagę i otyłość.

Przyczyn nadwagi i otyłości jest kilka:

Pierwsza z nich to: Błędy żywieniowe popełniane i powtarzane latami,

Druga przyczyna: Uzależnienie od cukru i/lub kompulsywne jedzenie trwające latami,

Trzecia: Bierny styl życia trwający latami.

I czwarta to konsekwencje leczenia, różnych terapii, lekarstw itd. Nie biorę go pod uwagę bo jest niezależne od nas i statystycznie to kilka procent przypadków.

Wszystkie trzy przyczyny nadwagi i otyłości są ze sobą ściśle powiązane i zazębiają się ze sobą. Maja one też wspólny mianownik: „powtarzane są latami” w kółko praktycznie od dziecka.

Rzadko przecież zdarza się, że ktoś w ciągu 1-go miesiąca przytyje 20 kg. Najczęściej trwa to 10 lat. I dochodzimy do punktu krytycznego, w którym przestajemy już tolerować wygląd swojego ciała i objawy, które towarzyszą nadwyżce kilogramów. Dochodzi do przebudzenia i szukamy sposobu: jak szybko schudnąć ? Jak schudnąć z ud? jak schudnąć z pośladków ? Jak schudnąć z brzucha? Jak schudnąć szybko 10 kg? Najlepiej w tydzień… teraz… od razu… natychmiast.

I tu muszę was rozczarować. To tak nie działa. Przykro mi zaniedbań powtarzanych latami nie da się nadrobić w miesiąc. Nie da rady. 

Dla mnie sposób odchudzania jest jeden.

 

Zmień STYL ŻYCIA ! 

To jest prawdziwy powód Twoich problemów. 

To jest powód nadwagi, otyłości, nieregularnych i bolesnych miesiączek, zaniku okresu, cukrzycy, insulionoporności i wielu innych dolegliwości. 

To jest powód braku energii, złego samopoczucia, apatii, przewlekłego zmęczenia, rozdrażnienia, braku motywacji, poczucia wewnętrznego wstydu itp.

I nie znajdziesz półśrodków, nie ma na to tabletki. Wcześniej czy później wrócisz do punku wyjścia. 

Od 1995 roku obserwuje jak zmienia się nasz styl życia. I dziś po 26 latach w branży Beauty & Diet & Fitness wiem, że nie ma półśrodków, nie ma cudownej tabletki, uzdrowiciela, ani lekarza, który rozwiąże problem za ciebie. Albo będziemy dbali o siebie i cieszyli się zdrowiem, dobrym samopoczuciem i chęcią do życia albo będzie nam coraz trudniej, będziemy chorować, leczyć i wracać do punktu wyjścia. I tak w kółko. 

Twój styl życia jest bardzo ważny. Jeśli nie nauczyłaś się radzić sobie ze stresem i lękiem, nie potrafisz rozładować emocji, napięcia i adekwatnie reagować w sytuacjach stresowych, żyjesz nieświadomie w ciągłym stanie depresyjnym, stresie i napięciu. Przyczyn tego stanu upatrujesz nieświadomie w niezadowoleniu ze swojej pracy, z szefa, partnera, dzieci i swojego życia rozładowując w ten sposób część napięcia. W drugiej części rozładowujesz napięcia i zaspokajasz pragnienia przez jedzenie, uzależnienia od cukru, tytoniu, alkoholu i innych używek. To jest równia pochyła w dół. To jest destrukcyjny samonakręcający się mechanizm, w którym Ty napędzasz tryby, którego Ty jesteś motorem. 

Twój Styl Życia jest problemem. To mówi Ci człowiek, który 26 lat pomaga takim osobom jak Ty. 

Nie szukaj przyczyn „na zewnątrz”. Przyczyna jest w Tobie. 

#wybierz mądrze

Na czym polega właściwy styl życia? 

1. Aktywność fizyczna 

2. Zdrowe odżywianie

3. Relaks 

Aktywność fizyczna pomoże rozładować Ci napięcia, zredukować stres, podnieść samoocenę, nauczy Cię dyscypliny, pilności, doda odwagi i pewności siebie. I nie chcę Cię wysłać na fitness czy na siłownię. Wysiądź dwa przystanki wcześniej w drodze do pracy i przejdź ten kilometr pieszo. Po miesiącu dołóż do tego dwa przystanki w drodze powrotnej do domu. Zrobisz coś dla siebie i już masz jeden powód aby być z siebie dumna. Jesteś o 2 kilometry dalej od koleżanki, która nie zrobiła nic, siedzi, narzeka i wcina ciastka na pocieszenie.

Zdrowe odżywianie to nie „bycie na diecie”. Zdrowe odżywianie to kilka zasad, których trzeba przestrzegać. To śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. To 3-4 godzinne przerwy między posiłkami bez podjadania. To zamiana cukru na pełnowartościowe posiłki uzupełniające braki w Twoim organizmie. To pełnowartościowe posiłki dają energię i chęć do życia. Cukier to puste kalorie, które ratują nas tylko przed utratą przytomności z głodu i podtrzymują stan wegetacji. Zdrowe odżywianie to wypicie 2-3 wody a nie coca-coli. To świadomość i wiedza. To poukładanie swojego jadłospisu w racjonalny porządek. To wiedza, że owoc lub coś słodkiego możesz zjeść na II śniadanie a nie na kolacje. To świadomy wybór, że na kolację zjem sałatkę z rybą zamiast II dania zagryzionego tabliczką czekolady. 

Relaks. Nie mam na myśli głębokiej medytacji i lewitacji w kwiecie lotu. Tu mam na myśli czas dla Ciebie. Oderwij się od wszystkiego i wszystkich. Pobądź sama ze sobą i dla siebie. Znajdź czas na odpoczynek, kąpiel przy świecach, relaksacyjny masaż czy spacer. Emocje kierują naszym życiem. Musimy nauczyć się je rozpoznawać, kontrolować i rozładowywać.     

I tego właśnie uczę na Kursie Zmiany Stylu Życia. Materiału jest tak dużo, że nie sposób opisać to w artykule. Kurs składa się 6 rozdziałów. Każdy rozdział składa się z ZADAŃ do wykonania przez Ciebie. W sumie jest ich 43. Taki podział pozwala na przeprowadzenie Cię krok po kroku od diagnostyki objawów jakie Ci doskwierają na codzień przez Twoje najważniejsze cele, kończąc na wprowadzeniu właściwych nawyków żywieniowych, relaksu i aktywności fizycznej w Twój całotygodniowy kalendarz. Zastosuj każdy krok a efekty przewyższą Twoje najśmielsze oczekiwania.

I teraz wyjścia masz dwa:

Zachować się jak „Zosią samosia” i  sama szukać materiałów internecie, uczyć się, próbować i testować. To wystawi Cię na  błędy, porażki i ślepe uliczki. Będziesz potrzebowała mnóstwa czasu, konsekwencji, samozaparcia i wytrwałości. A tak naprawdę nie zrobisz nic. Będzie tak jak było. To kolejny artykuł i kolejny przeczytany tekst. Wiem nie wszyscy są gotowi na zmiany tu i teraz. Rozumiem i szanuje Twój wybór. 

Możesz też postąpić mądrzej, skorzystać z mojego doświadczenia i przystąpić do kursu. Wziąć życie w swoje ręce i zacząć właśnie teraz. Postępować krok po kroku korzystając z wiedzy i sposobów, które zdobyłam w ciągu 12 lat mojej pracy. Poprowadzę Cię za rączkę przez cały proces. Szybko i sprawnie. 

Wybór należy do Ciebie. ZACZNIJ TERAZ.

#nie zwlekaj

Kurs początkowo powstał dla osób, które nie mogły dostać się do mojego gabinetu stacjonarnego a szukały pomocy. Cieszył się tak dużą popularnością, że postanowiłam udostępnić go publicznie za ułamek jego wartości. Podobne kursy kosztują między 500 – 1.000 zł.

Dla wszystkich, którzy wybiorą mądrzej dokładam wartościowe 4 ebooki jako bonus o wartości 396 zł. To będzie idealne uzupełnienie Twojego kursu. 

ZACZNIJ JUŻ TERAZ. WYBIERZ MĄDRZE i POSTĘPUJ ROZSĄDNIE.   

Cena regularna 349 zł

KUP TERAZ ZA 199 zł

Zestaw 4 ebooków o wartości 396 zł

GRATIS