Sekret dietetyka ujawniony.

Do dietetyka statystycznie rzecz ujmując trafiają pacjentki w dwóch przypadkach:

Pierwszy z nich to korekcja sylwetki. Czyli pacjentki, które nie są zadowolone z wyglądu swojego ciała, widzą cellulitis i kilka kilogramów za dużo. Do tej grupy również należą pacjentki z nieregularną miesiączką często bolesną oraz pacjentki skarżące się na problem z utrzymaniem właściwej diety.

Druga grupa to osoby w zaawansowanym stanie. Kilogramów dużo za dużo i dodatkowe choroby (cukrzyca, insulinoopornosc, pcos). I najsmutniejsze jest to, że z niektórymi pacjentki wiedzę się już drugi raz. Pierwsze nasze spotkanie odbyło się kilka lat wcześniej jak pacjentka należała jeszcze do pierwszej grupy kobiet z nadwagą i cellulitem. Średnio 5 lat wcześniej.

Wiele osób myśli, że dietetyka to jakieś czary mary, że to coś nadzwyczajnego i bardzo trudnego. Nic bardziej mylnego.

Moim zadaniem jako dietytka zarówno w jednym jak i drugim przypadku jest przywrócenie właściwej pracy organizmu i ja  robię to w 4 krokach:

KROK 1 wykluczenie błędów odżywiania i odżywienie organizmu.

To najważniejszy etap. Nasz organizm do prawidłowej pracy potrzebuje otrzymywać regularnie wielu substancji odżywczych. To jest kluczowy etap dla dalszych kroków.
Wykluczenie błędów odżywiania jest dość prostą metodą o ile zna się te błędy i sposoby ich niwelowania. W ciągu 10 lat mojej pracy poznałam wiele błędów moich podopiecznych, przetestowałam wiele różnych sposobów i znam te najskuteczniejsze.

KROK 2, który stosuję to uzupełnienie niedoborów po przez zastosowanie właściwej suplementacji.

Dlaczego jest to tak ważne?
Postaram się wam to zobrazować tak: przez 1 rok wasza dieta jest uboga w magnez, żelazo i witaminy z grupy B. Najczęściej towarzyszą temu objawy przewlekłego zmęczenia, apatii, braku siły. Jeśli wprowadzimy odpowiednie posiłki uzupełniające braki, organizm nasyci się nimi po około pół roku !!! Jeśli zastosujemy odpowiednią suplementację organizm nasyci się po 2 miesiącach. A poprawę samopoczucia zobaczymy już po tygodniu.
Nie należę do osób, które wierzą, że są cudowne suplementy na wszystko ale wiem, że odpowiednia ich kombinacja dostosowana do choroby i objawów bardzo szybko pozwala na powrót do zdrowia. 

KROK 3 to RUCH.

Ruch jest nam bardzo potrzebny a przy chorobach dietozaleznych jest bardzo ważny. Jedną z głównych przyczyn zaburzeń pracy organizmu w tym chorób dietozaleznych jest SPOWOLNIENIE METABOLIZMU. Jest to najczęściej proces obronny naszego organizmu. Jednak w odpowiednim momencie należy go przyśpieszyć aby wszystko zaczęło szybciej działać. RUCH ma jeszcze jedną ważną funkcję. Regularny i właściwie wykonywany reguluje wszystkie procesy zachodzące w naszym organizmie, ma wpływ na wszystkie układy i jest nieoceniony w łagodzeniu objawów chorób dietozależnych. 

Ostatni krok jaki wprowadzam moim pacjentom w życie to RELAKS.

W dzisiejszych czasach poziom stresu i lęku nawet u osób właściwe odżywiających się jest bardzo wysoki. U osób u których organizm nie pracuje prawidłowo jest najczęściej poza skalą. Relaks jest 4 najważniejszym czynnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jest niezmiernie ważny. Sposobów relaksu jest wiele, każdy próbuje i znajduje coś dla siebie. 

 Nic trudnego i nic wyjątkowego. Jednak każdy z tych kroków składa się z wielu zagadnień dodatkowych i można popełnić wiele błędów. Aby ułatwić zadanie moim podopiecznym stworzyłam KURS Zmiany Stylu Życia. Kurs opracowany jest w formie ćwiczeniówki składającej się z 6 ROZDZIAŁÓW. Każdy rozdział składa się z ZADAŃ do wykonania przez Ciebie. W sumie jest ich 43. Taki podział pozwala na przeprowadzenie Cię krok po kroku od diagnostyki objawów jakie Ci doskwierają na codzień przez Twoje najważniejsze cele, kończąc na wprowadzeniu właściwych nawyków żywieniowych, relaksu i aktywności fizycznej w Twój całotygodniowy kalendarz.

Tylko tak kompleksowo przeprowadzone zmiany przyniosą Ci najlepsze efekty.  

NIE ZWLEKAJ ! ZACZNIJ TERAZ !

Tylko teraz i tylko tutaj możesz kupić je w specjalnej cenie.