98% osób zna rozwiązanie problemu

Większość osób jest nieźle wyedukowanych i „z grubsza” wiedzą jak powinni się odżywiać. Jednak tylko z grubsza bo procent osób otyłych z roku na rok drastycznie rośnie. W szkołach podstawowych jest już powyżej 20% dzieci z nadwagą i otyłością.

Jak nie popełniać tych błędów?

Z roku na rok ilość błędów jakie można popełnić jest coraz większa. Dostępność gotowych pokarmów jest coraz większa. A nasza świadomość spada.

Dla osoby pod moją opieką w gabinecie sprawa jest bardzo prosta. Co dwa tygodnie widzimy się na konsultacji. Co dwa tygodnie ważymy się, mierzymy, rozpisuję nowy sposób odżywiania, suplementacji i aktywności fizycznej. Generalnie prowadzę taką osobę krok po kroku za rączkę. Co dwa tygodnie widać duże efekty i w wyglądzie i w samopoczuciu więc motywacja jest duża, chęci do wprowadzania kolejnych zmian też. W gabinecie jest łatwo. Poza nim już nie.

Dla pozostałych osób no cóż: ZAPRASZAM NA KONSULTACJĘ. Tylko 550 zł za miesiąc i z górki.

Heh. To oczywiście żart.

Niestety ale czas oczekiwania na miejsce u mnie w gabinecie wynosi teraz około 2 miesiące (są pojedyncze terminy jedynie na pilne konsultacje) a na początku roku zazwyczaj nie przyjmuje nowych pacjentów.

Wracając do problemu. To dla osób, które nie zamknęły przeglądarki po poprzednim akapicie.

Dla osób bez opieki dietetyka sprawa jest dość trudna. Informacji w internecie jest mnóstwo, bardzo często są to sprzeczne i niezrozumiałe informacje. Często artykuły na różnych stronach to części bądź streszczenia obszerniejszych tekstów nie zawsze redagowane przez dietetyka. I koło się zamyka, setki razy powielone lub skopiowane w wielu miejscach wyglądają jak prawdziwe i fachowe. A wcale takie nie są

Pojawiają się dodatkowe komplikacje.

Wielu dietetyków, jak nie większość, próbują sprzedać dietę. Tylko dietę. A sprawa wygląda nieco inaczej. Dla mnie i zza mojego biurka zupełnie inaczej.

Dieta, aktywność fizyczna, relaks (i suplementacja tylko doraźnie) to są 4 podstawowe fundamenty naszego zdrowia.

To tak jak krzesło na 4 nogach. Stoi pewnie i stabilnie. Każdy siedział na krześle z 3 nogami i już tak bezpiecznie się nie czół.

A próbował ktoś usiąść na krześle z dwiema lub jedną nogą ?

I taka jest prawda, o której niechętnie większość specjalistów mówi. Dlaczego nie mów ? Bo łatwiej sprzedać dietę za 39 zł, która ani nie zaszkodzi, ani nie pomoże, niż przekonać człowieka, aby zaczął dbać o siebie i swoje zdrowie.

I tu wracam do początku.

ŚWIADOMOŚĆ. Nr 1 na liście błędów.

Masz świadomość masz wybór, Ty decydujesz. Nie masz świadomości idziesz na „oślep przed siebie”. Z wieloma pacjentkami widzę się kilka razy w moim gabinecie. Najczęściej wizyty oddalone są od siebie o kilka lat. Najpierw trafiają do mnie jako kobiety z niewielką nadwagą, zaburzoną miesiączką i cellulitem na udach. Po kilku latach „chodzenia na oślep” te same kobiety trafiają z cukrzycą, PCOS, nadciśnieniem, apatią, początkami depresji i otyłością przerażone, ze łzami w oczach gotowe poświęcić wszystko aby zakończyć ten dramat.

One nie miały świadomości, nie miały okazji dokonać właściwego wyboru. Ale nieliczne miały odwagę przyjść i powiedzieć:
Miała Pani rację: Teraz jestem gotowa. Teraz rozumiałam co mówiła Pani do mnie 5 lat temu.

Jak możecie sobie pomóc?

Po pierwsze nie bójcie się przyznać do lęku przed egoizmem. To zdrowy egoizm. Ty i Twoje zdrowie jest najważniejsze. Jeśli nie będziesz miała zdrowia nikomu nie pomożesz, nic dla nikogo nie zrobisz. Ani dla męża, ani dla dzieci, ani dla siebie i swojej cudownej pracy czy kariery.
I nie wspomnę tu o wymówkach, bo mam nadzieję, że ten etap masz już za sobą i wiesz, że życie zależy tylko od Ciebie i jest w Twoich rękach.

Po drugie. Zacznij się uczyć bo masz ogromne braki z podstawowej wiedzy jak zadbać o siebie, swoje zdrowie i swoją psyche. Im szybciej się do tego przyznasz przed sama sobą tym szybciej zaczniesz.

Po trzecie. Zacznij działać właśnie teraz! JUŻ! Nie jutro, nie w poniedziałek. Tu i teraz.

Po czwarte. Konsekwencja! Powtarzaj do skutku. Aż zobaczysz rezultaty!

To banalnie prosty przepis na sukces w każdej dziedzinie życia.

No i teraz posypią się znów Twoje myśli: no tak, ale ja nie mam czasu, kiedy to wszystko robić, dzieci, dom, mąż, praca…

wiem, wiem, 10 lat z Wami pracuje, ja naprawdę już to słyszałam.

Napisze to jeszcze raz:

Po pierwsze: Egoizm.

Ty i Twoje zdrowie jest najważniejsze. Reszta to WYMÓWKI.

Po drugie: Zacznij się uczyć bo masz ogromne braki z podstawowej wiedzy jak zadbać o siebie, swoje i swoich najbliższych zdrowie i swoją psyche.

Po trzecie: Zacznij działać właśnie teraz! JUŻ! Masz jedno życie i Twój czas jest ograniczony.

Po czwarte: Powtarzaj do skutku. Aż zobaczysz rezultaty! Od dziś konsekwencja to Twoje drugie imię.

Tematy właściwego odżywiania, suplementacji, aktywności fizycznej i relaksu są tak obszerne, że nawet nie odważyła bym się opisać ich w jednym czy drugim artykule.

Dlatego dla wszystkich, którzy chcą zmienić swoje życie, chcą w dużej części je zmienić przygotowałam KURS zmiany stylu życia. To prosty kurs w którym za rączkę przeprowadzę Cię przez wszystkie zmiany jakie są konieczne dla Ciebie. Począwszy od diagnostyki problemu przez jego proste rozwiązanie skończywszy na wprowadzeniu prostych sposobów aktywności fizycznej i odprężających form relaksu. Znajdziesz w nim przykłady i porady prosto z mojego gabinetu sprawdzane i udoskonalone przez tysiące pacjentów. To absolutne minimum, które powinnaś znać i stosować na codzień. 

Chcesz odmienić swoje życie?

NIE CZEKAJ !  ZACZNIJ TERAZ !