Masz już te objawy? Poznaj pierwsze sygnały pogarszającego się stanu zdrowia.

Dziś przedstawię Ci pierwsze objawy, które mogą wskazywać, że Twój organizm nie pracuje prawidłowo. Z własnego doświadczenia w pracy z podopiecznymi wiem, że większość tych objawów jest bagatelizowana zbyt długo i niestety kończy się to pojawieniem wielu jednostek chorobowych.

Dlaczego od wczesnych objawów do diagnozy zaawansowanej jednostki chorobowej mija tak wiele czasu?

Odpowiedź jest prosta: Organizm przyzwyczaja się i adaptuje do pogorszenia stanu zdrowia, a my przyzwyczajamy się do ciągłych problemów, które z tego tytułu występują.

W tym artykule opiszemy tylko dwa najczęściej występujące objawy, które mogą świadczyć o pogorszeniu się Twojego stanu zdrowia.

Pod koniec artykułu będziesz mogła sprawdzić stan organizmu na podstawie specjalnie przez nas przygotowanej pełnej check liście objawów.

Jednym z najczęstszych objawów, które bagatelizujemy są wzdęcia i nieregularne wypróżnianie, aż 85% osób w moim gabinecie zmaga się z tym problemem i tylko 5% z nich wiąże to z niepokojącymi objawami dalszych problemów zdrowotnych.

WZDECIA I ZAPARCIA
Co trzeci Polak cierpi na wzdęcia, jednak zdecydowanie częściej cierpią kobiety. Co gorsze, co trzeci Polak nie zdaje sobie sprawy z tego, że sam jest sobie winni. Jedzenie pokarmów przetworzonych, picie napoji gazowanych, spożywanie zbyt małej ilości błonnika, jedzenie mało urozmaicone, spożywanie małej ilości warzyw, pochłanianie zbyt dużej ilości powietrza przy jedzeniu, przejadanie się, spożywanie dużej ilości tłuszczy, słodyczy to tylko kilka naszych zachowań powodujących przewlekłe wzdęcia. Mówiąc w skrócie: niewłaściwe nawyki żywieniowe powodują wzdęcia lub zaparcia.

Przyczyną wzdęć lub zaparć może być również jednostka chorobowa np. niedoczynność tarczycy, schorzenia jamy brzusznej, cukrzyca czy depresja. Musimy mieć świadomość, że im dłużej śluzówka jelita ma kontakt z toksynami, tym więcej ich wchłania się do krwi. W wyniku długotrwałego zatrucia możemy odczuwać wzdęcia i gazy, mieć kłopoty z cerą, przykrym zapachem z ust. Czujemy się ociężali, osłabieni, zmęczeni, boli nas głowa. Tracimy odporność, zwiększa się ryzyko wielu chorób, m.in. alergii. Długie i intensywne parcie na stolec prowadzi do powstania hemoroidów (które także bywają przyczyną zaparć, bo utrudniają wypróżnienie). Z czasem ściana przeciążonego jelita traci elastyczność, w jego błonie śluzowej rozwija się stan zapalny, którego konsekwencją mogą być nadżerki, a w przyszłości nowotwór na który umiera rocznie około 10.000 osób.

ZMĘCZENIE
Poczucie zmęczenia jest nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Każdy wysiłek zarówno fizyczny jak i umysłowy, który przekracza granice adaptacyjne człowieka może spowodować ciągłe poczucie zmęczenia. Zmęczenie jest jednym z najczęściej doświadczanym stanem w społeczeństwie. Jednak nie zawsze jest on spowodowany niewyspaniem i dużym wysiłkiem. Przewlekłe zmęczenie, zwane też inaczej chronicznym zmęczeniem lub zespołem przewlekłego zmęczenia, jest dolegliwością, która najczęściej dotyczy młodych, aktywnych i bardzo ambitnych kobiet, między 30. a 45. rokiem życia. Najczęściej objawia się odczuwaniem stałego lub ciągle nawracającego uczucia zmęczenia, które nie ustępuje pomimo odpoczynku.
Ciągłe poczucie senności, brak energii, rozdrażnienie i brak koncentracji może mieć negatywny wpływ na naszą aktywność zawodową, społeczną lub osobistą. Ciągłe, często nieuzasadnione poczucie zmęczenia może być wywołane jednostką chorobową. Głównymi schorzeniami, których jednym z objawów jest zmęczenie, są: anemia, zapalenie wątroby, niewydolność nerek, kłopoty z tarczycą- nadczynności lub niedoczynność tarczycy, cukrzyca typu II- występuje, gdy organizm wytwarza za mało insuliny, nietolerancje pokarmowe. Najczęstszą przyczyną jest niedożywienie organizmu spowodowane dietą ubogą w substancje odżywcze lub zbyt niską kalorycznością diety.

Należy pamiętać, że poczucie zmęczenia w powyższych chorobach jest tylko jednym z objawów i nie zawsze musi oznaczać, że chorujemy na jedną z nich. Natomiast w przypadku długo występującego zmęczenia, które nie ma podłoża fizycznego lub psychicznego, warto skonsultować się z lekarzem w celu diagnostyki.
Jak widzisz pozornie błahe objawy mogą okazać się jasnym sygnałem ze strony organizmu, że stan Twojego zdrowia się pogorszył.

Wykonaj test objawów >>> i sprawdź czy jesteś w grupie ryzyka.[KLIKNIJ TUTAJ]

Artykuł ma charakter informacyjny. Pamiętaj, aby diagnozę i leczenie tego problemu zdrowotnego skonsultować z lekarzem.