FAQ

 

Znajdziesz tutaj najczesciej zadawane pytania

osób będących pod moją opieką.

Pytania i odpowiedzi aktualizujemy na bierząco.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy moje badania są aktualne?

W przypadku badań lekarskich oraz badań krwi, moczu i kału okres ich ważności to 3 miesiące. 

Co jeśli godziny posiłków ustalone przy rozpisaniu diety się zmieniły?

W takim przypadku należy pamiętać o zasadzie śniadanie najpóźniej do godziny po wstaniu, kolejne posiłki co 3-4 godziny więc jeśli na konsultacji wstępnej ustalaliśmy pierwszy posiłek na 6:00 potem 10:00, 14:00, 18:00 a wstajemy później przesuwamy wszystkie posiłki zgodnie z wyżej wymienioną zasadą.

Co jeśli nie dojadam/ nie jestem w stanie zjeść posiłku objętościowo?

W takim przypadku przy założeniu, że ustalaliśmy 4 posiłki warto rozważyć zamianę na dietę z 5 posiłkami.

Czy mogę zjeść coś „zdrowego” między posiłkami.

Należy pamiętać, że zjedzenie między posiłkami nawet czegoś zdrowego będzie podjadaniem. Unikamy wszelkich odstępstw od tego co mamy rozpisane.

Jak zważyć/zmierzyć posiłek?

W diecie oprócz gramatury w nawiasach jest objętość przeliczona tak, aby za pomocą miar kuchennych poradzić sobie ze zważeniem posiłku np. Szklanka, łyżka, itp.

Czy mogę używać mleka bez laktozy?

Jeśli już musimy mleko zastępujemy mlekiem roślinnym. Wszelkiego rodzaju mleka roślinne należy wybrać bez dodatku cukru, w postaci mleka nie napoju.

Ile mam zjeść, jednego dnia jest gramatura np 250g, drugiego również 250g, ale składników nie ma w liście zakupów co wtedy?

Należy zwrócić uwagę czy dany posiłek nie jest rozpisany jako 2 porcję, w takim przypadku jednego dnia zjadamy jedną, drugie drugą („zjedz jedna z dwóch porcji”,potrawa powinna być już gotowa”), na liście zakupów kolejnego dnia nie pojawią się te składniki ponieważ posiłek został przygotowany dnia poprzedniego .