75% SPOŁECZEŃSTWA POPEŁNIA TEN BŁĄD. Sprawdź czy też to robisz?

75% procent osób trafiających do mojego gabinetu popełnia błędy wynikające z braku wiedzy, pośpiechu i braku wiary w siebie. Ci, którzy nie trafią zdecydowanie mają większy problem. To smutne ale konsekwencje tych błędów dotkną ich w ciągu najbliższych 5 lat. Pierwsze symptomy potraktujemy jako niegroźne zaburzenia, kolejne jako niegroźne choroby. To początek równi pochyłej na końcu, której zawsze jest płacz, zgrzyt zębów, cierpienie a nawet śmieć.

Chcesz jej uniknąć ? Przeczytaj te 2 krótkie artykuły.

Szukasz informacji?

Podziel się ze mną swoim problemem.

Potrzebuję Twojej zgody:

Banalne błędy powtarzane latami mają kolosalne konsekwencje dla Ciebie i Twojej przyszłości.

Jak często słyszałaś czy słyszałeś drogi czytelniku, że odszedł niedawno Twój kolega, koleżanka w wieku 40? 42? 45? a może 50 lat? Ilu z nich dostało udaru? A ilu zawału ?

Myślisz, że to odpowiedni wiek na koniec życia?

Sądzisz, że w wieku 40 czy 50 lat osoba ta zrobiła wszystko co miała do zrobienia w swoim życiu?

To smutne ale statystyki są nieubłagane i pokazują wzrostową tendencję umieralności w wieku pomiędzy 40 a 50 rokiem życia.

Czy nie wszyscy pragniemy bezpieczeństwa ?

Spokoju i szczęścia ?

Czy nie wszyscy chcemy spokojnie wychować dzieci?

Doczekać się wnucząt i prawnucząt w zdrowiu i radości z życia?

Niestety nie wszyscy o tym pamiętają.

W naszych czasach ważniejsze jest MIEĆ tu i teraz, niż BYĆ w przyszłości. Ważniejsze jest mieć, teraz jak najwięcej, jak najszybciej i jak najłatwiej. Każdy chce mieć. Tylko nikt nie zastanawia się co tak naprawdę chce mieć? Dom ? Samochód? Władzę? Pieniądze? Czego tak naprawdę chcemy? Czy chcemy mieć dom, samochód i piękny pogrzeb w wieku 50 lat?

Społeczeństwo konsumpcyjne bardzo dobrze wpisuje się w globalizację gospodarki jednak nikt nie zastanawia się jaką cenę za to zapłaci.

Kij ma zawsze dwa końce.

Jeden to MIEĆ tu i teraz drugi to BYĆ czyli TY i Twoje zdrowie w przyszłości. Wybór należy do Ciebie. Co wybierasz?

Tak naprawdę tu nie ma wyboru. Tu jest jedna właściwa opcja. Najpierw TY potem cały świat. Najpierw musisz zadbać o siebie potem o innych. Zawsze Ty musisz być na 1 miejscu. Nie jesteś w stanie nikomu pomóc ani nic dać jeśli sama w sobie nie jesteś silna zdrowa, pełna szczęścia i radości. Prowadzę gabinet już 12 lat i bardziej się przyglądam z meta perspektywy tym więcej widzę. Widzę ogromny związek pomiędzy zdrowiem a dobrym samopoczuciem, radością z życia, spełnieniem i wielka energią do życia. Rocznie mam kontakt z około 6.000 pacjentami. W ciągu 12 lat to ponad 72.000 historii różnych osób. Pełny przekrój od dramatycznych do szczęśliwych. Jednak wspólny mianownik jest jeden.

Kilka razy pisałam już o tym i jeszcze raz napiszę.

Zawsze staram się dość do sedna a uważam, że to właśnie jest sedno. Bo od tego wszystko się zaczyna. Nawyki żywieniowe. Tu nie chodzi o czary mary, tu nie chodzi o cudowny sposób na… Tu chodzi o fundamenty naszego sposobu odżywiania.

Tak wiem, brzmi banalnie. Tak wiem, każdy je zna. Tak wiem, każdy jest ekspertem. Tak wiem, nikt nie stosuje. Bo nie ma czasu, bo mi się nie chce, bo jest łatwiejsza droga, bo nie mam nastroju, nie mam kiedy, nie mam gdzie, nie mam jak, bo dzieci, bo rodzice, bo praca, bo czas, bo.. bo… bo… po
72.000 osób w moim gabinecie naprawdę wiem ile macie wymówek. A może argumentów potwierdzających Wasz wybór „TU i TERAZ” ?

Niewłaściwe nawyki żywieniowe to efekt Waszego wyboru: „TU I TERAZ” ale zapominacie, że to jeden koniec kija. Drugi to BYĆ w przyszłości, cieszyć się życiem, zdrowiem, szczęściem. Dziećmi, wnukami, prawnukami. Ale też moc do tego aby DAWAĆ, POMAGAĆ i WSPIERAĆ. To moc do SAMOREALIZACJI i SPEŁNIENIA.

Podsumowując każdy rok mojej pracy wraz z moim zespołem między innymi staramy się zawsze zastanowić nad tym jak możemy uprościć naszą pracę, jak szybciej pomóc naszym pacjentom i co jest prawdziwą przyczyną problemów ze zdrowiem naszych pacjentów. I wiecie co jest na pierwszym miejscu podsumowania corocznej listy przyczyn?

NIEWŁAŚCIWE NAWYKI ŻYWIENIOWE jako GŁÓWNA przyczyna problemów ze zdrowiem.

Następny artykuł powiązany:

Nawyki Żywieniowe czy naprawdę są takie ważne?

Czy są ważne? Hmmm… W artykule dotyczącym przyczyn niepłodności opisałam to dość dokładnie. Poniżej część artykułu: Przyczyny chorób wg Wikipedii i jej danych źródłowych:

czytaj dalej

Pozycje dostępne w moim sklepie pasujące do tego tematu.

Edukacyjne

już od 99 zł

już od 99 zł

już od 99 zł

już od 99 zł

już od 99 zł

Konsultacje Indywidualne

już od 999 zł za 3 miesiące

już od 999 zł za 3 miesiące

już od 999 zł za 3 miesiące

już od 999 zł za 3 miesiące

Kursy i Wyzwania

już od 79 zł

już od 79 zł